Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Co sprawia, że len NatureBed jest taki miękki i przyjemny dla skóry?
8.jpg

Miękka, lniana pościel od kilku sezonów jest pożądanym elementem naszych sypialni. Z rozmachem wkracza do salonów, łazienek oraz garderob. W każdym z tych miejsc robi furorę. Nie dziwi to tych, którzy len poznali bliżej, i którym nie są obce jego cudowne właściwości. Naturalna tkanina lniana wnosi do naszych wnętrz najwięcej korzyści dla organizmu i wyjątkowo miłą estetykę dla oka. Len nie ma sobie równych. To prawdopodobnie najstarsza tkanina na świecie, doskonale znana i ceniona już przez naszych przodków.

Miękki, delikatny len, którego w NatureBed używamy do szycia bielizny pościelowej, ręczników oraz obrusów pochodzi z europejskich upraw i swoją miękkość zawdzięcza odpowiedniemu wykończeniu zwanemu „stonewashed”.

Co oznacza termin „stonewashed”?

„Stonewashing”, czyli „mycie kamieniami” to jeden z tych procesów produkcji, który gwarantuje naszej tkaninie wykończenie, które kochamy. Etap, który naszym tkaninom nadaje miękkość i wyjątkowy wygląd. A wszystko to za sprawą „prania” tkaniany w dużej pralce w towarzystwie kamieni, pumeksu i skał wulkanicznych. Gdy cylinder zaczyna się obracać, ruch kamieni wewnątrz bębna wielokrotnie uderza w len. Symuluje jednocześnie wielokrotne pranie tkaniny, które sprawia, iż staje się ona elastyczna i miękka a dodatkowo zyskuje wyjątkowy wygląd. „Kąpiel” z kamieniami powoduje, iż splot nieco się rozluźnia się, a sama tkanina zyskuje estetykę vintage.

Istnieją alternatywne sposoby zmiękczania lnu, jak użycie specjalnych enzymów, chlorku, kwasów lub pre-washing – czyli pranie wstępne tkaniny, aby spowodować delikatne zmiękczenie, ale przede wszystkim uniknięcie kurczenia się tkaniny po uszyciu produktów.

W NatureBed szyjemy produkty z tkaniny zmiękczanej wyłącznie metodą „stonewashed”

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl