Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dlaczego len?

     "Tkany wiatrem” tak poetycko nazywali go Starożytni Rzymianie, szeroko stosowali Starożytni Egipcjanie. Nazwa len z łaciny oznacza najpożyteczniejszy.

Większość z Nas zna i docenia zachwycającą i urokliwą strukturę lnu. Naturalne marszczenia i zagniecenia sprawiają, że len pożądany jest w każdym wnętrzu. Jego ponadczasowe piękno to nie jedyne dobrodziejstwo. Zalety tej fenomenalnej tkaniny poznano już bardzo dawno temu. 

Uprawa lnu jest najbardziej ekologiczna spośród upraw roślin stosowanych do produkcji tkanin, dzięki czemu jej wytwarzanie nie szkodzi środowisku, a gotowa tkanina jest przyjazna Naszemu ciału i całkowicie biodegradowalna. Jego uprawa nie zmienia się od tysiącleci i wpisuje się w filozofię "zero waste". 

Włókna lniane są najbardziej wytrzymałe na tarcie i rozciąganie ze wszystkich włókien roślinnych. Dzięki temu po każdym praniu wzmacniają się, a uszyta z niech pościel jest jeszcze trwalsza i wygląda jeszcze korzystniej.

Len ma najwyższą zdolność pochłaniania wody. Nawet, gdy zaabsorbuje 1/5 swej masy, pościel lniana nadal nie sprawia wrażenia wilgotnej. Dodatkowo ma zdolności termoregulacyjne, co oznacza, że będzie chłodzić Nasze ciało przy wysokich temperaturach i zatrzymywać ciepło przy niskich.

Tkanina lniana wykazuje działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze, co ma ogromne znaczenie w przypadku bielizny pościelowej. Ponadto nie gromadzi ładunków elektrostatycznych. Pozytywnie oddziałuje na Nasz organizm, nie powoduje alergii i wzmacnia system immunologiczny. 

Ta niezwykła tkanina posiada wysokie walory higieniczne, zapewniając optymalny mikroklimat w zetknięciu ze skórą.

Przeprowadzone badania potwierdzają, iż w lnianej pościeli sen jest głębszy a organizm szybciej się regeneruje. 

Do produkcji naszych pościeli wykorzystujemy bardzo dobrej jakości 100% len pochodzący z europejskich upraw. Został on zmiękczony podczas specjalnego procesu, co sprawia, że nasza bielizna pościelowa jest delikatna i przyjemna dla skóry i staje się jeszcze bardziej miękka z każdym kolejnym praniem.


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl